Tadásana_ruce podél těla.jpg

Dovolte, abych Vám představila kurz jógy Harmonizace čaker

 

Komletní program kurzu Harmonizace čaker

je volně k stažení zde: 

 

Svými smyly vnímáme svět pouze jedním aspektem. Hmotný svět je obklopen jemnohmotnou energií, pránou, jež sice není vidět, dá se však vnímat. Zkrátka vše je energie. Čakrami je vedena životní energie do hmotného obalu těla. Čakry pulsují v těle i na povrchu těla jako spojení mezi jemnohmotným a hrubohmotným projevem světa.

Právě jóga je onou spojnicí mezi tělem, jeho čakrami a jemnohmotnou energií, jež nás obklopuje.

Záměrem tohoto jógového kurzu je nahlédnutí do jemnohmotných světů čaker, vnímání jejich působení a jejich harmonizace prostřednictvím cvičení jógy a meditace.

Čakra je slovo vycházející ze sanskrtu. Je odvozeno od kořene čar, jehož obecnějším významem je pohyb, můžeme jej definovat jako energetické centrum nebo jako pránický vír.

 

Systém čaker je model, který zachycuje plynutí jemnohmotných energií, jež procházejí veškerým životem, včetně energetického systému člověka. Dá se připodobnit žebříku, po němž stoupáme od fyzické říše a hmoty směrem nahoru přes činnost mysli a ducha až do říše božského vědomí. Čakra je průsečíkem, v němž se setkává mysl s tělem.

 

Slovní spojení „jemnohmotná energie“ poukazuje na pět obalů obklopující všechny živé bytosti, tzv. Paňčakóša. Tyto obaly mají vládu nad naší fyzickou pohodou, emoční stabilitou a mentální schopností jasně myslet. Jsou přímým odrazem našeho duchovního stavu – zrcadlí, jak vnímáme sami sebe a život obecně.

 

Vstupte se mnou do prožitku jemnohmotných energií.

Cílem výukového programu je, abyste získali základní znalosti o jednotlivých čakrách, jejich působení a jak je harmonizovat pomocí jógových ásan a bdělé pozornosti.

 

Kurz je určen pro všechny zájemce, muže, ženy, začátečníky, pokročilé, zkrátka pro všechny, kteří se chtějí ponořit do jemnohmotného světa působení čaker.

 

Jaký je časový rozsah? Pěti měsíční kurz (20 týdnů), 1x týdně po 75 minutách. Každé 4 týdny budou orientovány na jednu čakru. Výukový plán bude tedy rozvržen do pěti bloků. Začátek kurzu bude věnován první múládhára čakře a po čtyřech týdnech bude postupováno následujícími čakrami. Konečnou čakrou, na kterou budeme působit bude višudhi čakra.

 

Kdy a kde bude kurz probíhat? Každý čtvrtek v 19:00 od 8.9. 2022 do 26.1.2023 v Centru Pohybu Olomouc, Sokolská 7.

 

Tento kurz nebude rigidně uzavřený, můžete se hlásit na jednotlivé lekce zvlášť, jak Vám časové podmínky dovolí. Mohu ale vřele doporučit pravidelné navštěvování lekcí.
 

Ze srdce Vás zvu na konejšivou cestu za poznáním a nacítěním jemnohmotného světa čaker.

Mnoho z nás nepřemýšlí o přesvědčeních, podle kterých žijeme, a přitom kdybychom se podívali, jak posuzujeme sebe a omezujeme pocity radosti a pohody, možná bychom porozuměli tomu, jak omezujeme svou energii. Prozkoumávání našeho nitra nám pomůže zvýšit vitalitu, zdraví a pocit štěstí. Energetický odraz nepružných postojů se objeví v čakrách a projeví se v těle. Pokud jsou naše postoje příliš rigidní nebo naopak bez jakékoli struktury, čakry budou přesně takové. Energie následuje myšlenku, tak jako voda v řece následuje směr toku.

 

Učení se otvírá dveře novým říším uvědomění, kde je možné rozvinout nevyjádřený potenciál. Díky znalostem a vědomostem se také učíme, jak zvládat životní výzvy.  

  

       

Hathajóga - harmonizace čaker