Hathajóga

Sanskrtské slovo „hatha“ znamená „moc, sílu, úsilí“. Tato nejstarobylejší a nejúčinnější forma jógy bývá známa i pod označením aštángajóga, kundaliníjóga nebo rádžajóga. Hathajóga pracuje s celou naší bytostí - tělem, myslí, emocemi i naší nejjemnější a nejméně uchopitelnou vnitřní přirozeností - jako se syrovým materiálem k učení, pozorování a propojení celého našeho bytí. Otevírá nás té nejplnější možné představivosti, inteligenci, nadšení a energii.

 

Jemná a přesto mocná jóga postavená na blahodárných účincích pránájámy - dechových technik, tedy vědomou prací s energií, delší výdrží v ásanách, relaxací a meditací.

 

Delší výdrže v ásanách k nám mnohdy silně promlouvají, můžeme vnímat nádherné rozpuštění nahromaděné tenze, netrpělivosti a strachu, mohou nás i rozzlobit. Vše je v pořádku, nic není špatně.

 

Máme v sobě síly, které nás brzdí či naopak pohánějí. Síly, s jejichž pomocí zvládáme životní výzvy a jež nás vedou.

S pokorou Vás srdečně provedu lekcí hathajógy. Vždy zařazuji dechové techniky, rozehřátí těla, ásanovou praxi s delšími výdržemi, které zvládnou i nováčci (nabízím varianty ásan), řízenou relaxací, kdy Vám předám moudrá slova jógasútry a končíme závěrečnou meditací.

 

Zavřete oči a nechte se vést...